Tractor Pulling SM-kisojen lähetysaikataulu on nyt selvillä

Tractor Pulling -tapahtumissa maa tärisee ja koneet pauhaavat. Koko perheelle suunnattuja tapahtumia pääsee seuraamaan kotisohvalta AlfaTV:llä heinäkuusta syyskuun alkuun saakka. Osakilpailukoosteet lähetetään alla olevan aikataulun mukaisesti.

 

osakilpailu:                              lähetysaika:

Lievestuore 25.5.2019            la 20.7. klo 18.00

Piikkiö 8.6.2019                      la 27.7. klo 18.00

Haapajärvi 23.6.2019              la 3.8. klo 18.00

Honkajoki 13.7.2019               la 10.8. klo 18.00

Tyrnävä 20.7.2019                  la 17.8. klo 18.00

Lappeenranta 3.8.2019          la 24.8. klo 18.00

Härmä 9.-10.8.2019                la 31.8. klo 21.00

Kalajoki 24.8.2019                  la 7.9. klo 21.00